Erkekler Nelerden Hoşlanır Bu 10 Bilgi Kulağınıza Küpe Olmalı

Erkekler yaptıkları güzel işlerin takdir edilmesinden hoşlanır

Kadınlarda olduğu gibi erkekler de kendilerine iltifat edilmesinden büyük zevk alır. Ancak erkekler doğrudan doğruya dış özellikleri ve karakterleri övüldüğünde tedirgin olurlar. Çünkü onlar küçük yaşlardan itibaren her türlü övgüden ne yazık ki mahrum bırakılmışlardır. Bu nedenle erkeğin takdir edilme ihtiyacını gidermek için onun yaptığı güzel davranışları öne çıkarmak çok daha etkili olmaktadır.

Erkekler gizemli kadınlardan hoşlanır

Kadınların gizemli tavırları, erkeklerin çözmeyi en fazla merak ettikleri şeylerin başında gelir. Eğer bir kadın erkeğin gözünde gizemli ise erkek onu detaylı biçimde tanımak için müthiş bir arzu duyar. Bu tanıma arzusu zamanla yerini hayranlığa ve aşka bırakır.

Erkeği etkilemek isteyen bir kadın güzel kokuları ihmal etmemeli

Erkeklerin bakımlı ve şık kadınlardan daha çok hoşlandıkları herkes tarafından bilinmektedir. Zaten kadın güzelliğinin hayatın her alanında öne çıkarılmasının sebebi de bu gerçekliktir. Ancak bu hususta ihmal edilen asıl önemli şey güzel kokuların etkisidir.

Yapılan pek çok araştırmada güzel kokuların erkekleri diğer tüm güzellik detaylarından daha fazla etkilediği ortaya çıkmıştır. Çünkü erkeklerde güzel kokuların beyinde algılandığı yer ile cinsel güdülerin harekete geçtiği bölge aynı yerde bulunmaktadır.

Erkekler gerçekten de cimridir

Erkeklere sorarsanız kendilerinin asla cimri olmadıklarını ifade ederler. Onlar tutumlu olduklarını ve gereksiz harcamalardan uzak durduklarını iddia etse de gerçekte erkekler cimri insanlardır.

Erkek kendisini ve sevdiklerini bekleyen zor zamanlara hazırlıklı olmak ister. Bunun için yapması gereken şey ise maddi açıdan güçlü olmaktır. Yani erkeğin cimriliğinin altında yatan asıl sebep sevdiklerini koruma güdüsüdür. Ancak erkek, bunu açık bir şekilde ifade edemediği için çoğu zaman cimriliği itici bir davranış olarak göze batar.

İlginizi Çekebilir: Erkekleri Aşık Etmenin Yolları Üzerine 3 Farklı Uygulama

Erkekler zannedilenden daha tertipli ve daha düzenlidir

Erkeklerin giysilerini gelişigüzel ev içine attıkları ve çok dağınık oldukları yönünde sıkça dile getirilen şikayetler bulunmaktadır. Gerçekten de erkeklerin büyük bir kısmının ev içinde dağınık göründükleri doğrudur. Ancak bu durum kadınlardan çok daha tertipli ve düzenli oldukları gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Maddi konularda, iş yaşamında ve çiftin geleceğini ilgilendiren önemli konularda erkekler son derece düzenlidir.

Erkekler hayatın önemli süreçlerinde planlı ve programlı hareket edebilen kadınlardan hoşlanmaktadır. Çünkü erkek yaşamını belli bir düzen içinde sürdürdüğünde çok daha mutlu olmaktadır.

Erkekler özel hayatın gizliliğine önem verir

Kadınlar özel hayatlarında yaşadıkları güzel şeyleri hem sosyal medyada hem de arkadaş çevresinde paylaşmaktan zevk alır. Kadınlar için mutluluk paylaşıldıkça artan bir şeydir. Ancak erkekler bu konuda kadınlardan tamamen farklı bir bakış açısına sahiptir.

Erkekler özel hayatlarının gizli kalmasından hoşlanır ve yaşadıkları şeylerin ulu orta gösterilmesinden haz almaz.

Erkek kendisini dinlemeyi bilen kadınlardan hoşlanır

Erkekler kendilerini candan dinleyecek bir kadına büyük özlem duyar. Çünkü erkek bir kadın tarafından dinlenilmeye alışık değildir. Bir kadın erkeği yürekten dinlemeye başlarsa onun bütün duygu dünyası üzerinde etkili olur. Pek çok kadının aşık edilmesi en zor erkekleri nasıl tavladıkları sorulduğunda “Sadece onu dinledim.” diyerek yanıt vermesi bu duruma en iyi örnektir.

Erkekler renkli bir cinsel yaşam ister

Cinsellik erkekler için kendine güven duygusu ile özdeş sayılır. Erkeğin yataktaki mutluluğu hayatın tüm alanlarına yansır. Ancak erkek cinsel yaşamda aradığını bulamazsa gergin bir kimliğe bürünür ve negatif tavırları ile çevresindeki insanları da mutsuz eder.

Özgürlüğüne saygı duyulmasından hoşlanır

Erkekler birlikte oldukları kadınların kendi sosyal arkadaşları ile ilişkilerine devam etmesini ister. Aynı şekilde erkek de ilişkiye başlamadan önce yakın arkadaş olduğu kişilerle diyaloğunu sürdürmekten yanadır. Yani erkek aşk yaşamını iki özgür insanın birlikteliği olarak algılar.

Erkeğin hem kendi özgürlüğüne hem de birlikte olduğu kadının özgürlüğüne değer vermesi kıskanç olmadığı anlamına gelmez. Bütün erkekler az ya da çok kıskançtır. Kadınların bu gerçeğin farkında olması ve erkeğin kıskançlık duygularını olumlu biçimde yönlendirmesi büyük önem taşır.

Erkek kendisini yakından tanıyan kadınlardan hoşlanır

Erkek, birlikte olduğu kadın ile ruh eşi olduğunu anlarsa ona derinden bağlanır. Ruh eşi olmanın yolu ise birbirini çok iyi tanımaktan geçer. Eğer kadın erkeği en ince ayrıntısına kadar tanır ve onunla en üst düzeyde anlaşabilirse erkek ruh eşini bulduğuna inanır.

Erkeğin duyguları, düşünce yapısı ve beden dili hakkında bilgi sahibi olan bir kadının onun kalbini kazanması oldukça kolaydır.

Eğer hayatınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyaç duyuyorsanız bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine tanık olacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız. Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir