Erkekler Neden Aldatır? Bu Detaylar Sis Perdesini Aralayacak!

Kadın iş hayatında erkekten daha başarılı ise…

Kadının iş yaşamında erkekten daha başarılı olması halinde bu durum erkeklerin bir çıkış aramasına neden olur. Çünkü erkek çok belli etmese de hayatın her alanında aslında sevdiği kadınla rekabet halindedir. Eğer sosyal statünüz erkekten daha yüksekse veya yaptığınız işte ondan çok daha başarılıysanız aldatılma ihtimaliniz diğer kadınlara göre daha yüksek demektir.

Riske girmek bazen erkekleri heyecanlandırır

Erkekler uygun olmayan bir ilişkiye girerek heyecan yaşamak istedikleri için aldatırlar. Erkekler hayatlarının belli dönemlerinde adrenalin dozu yüksek aktiviteler yapmak isterler. Bu onların doğalarında vardır. Erkeklerin sık sık ciddi hatalar yaparak bedelini ağır şekilde ödemelerinin sebebi budur. Kadın erkeğin bu macera tutkusunu bilerek onu farklı yönlere kanalize etmelidir. Yani erkeğin ilgisini öteki kadınlar üzerinden çekip rahatça takip edebileceği sosyal alanlara yönlendirmelidir.

Erkekler özgüven sahibi olmak için anlatır

Daha küçük yaşlardan itibaren erkeklere sevdiği kadını aldatmanın “başarı” olduğu öğretilmiştir. Eşini aldatan erkekler güçlü insanlar olarak öne çıkarılmıştır. Her ne kadar aldatma olgusu toplumun büyük bir kısmı tarafından ahlaki bir bozukluk olarak kabul edilse de erkeklerin ortamında bu durum çok da olumsuz kabul edilmez. Hatta erkekler eşlerini ya da sevdikleri kadını aldattıkları zaman bunu özgüven kazanma aracı haline getirirler. Yani erkek önemli bir şey yaptığını hissetmek ve böylece özgüven tazelemek için aldatmaktadır.

Yeni cinsel deneyimleri merak ederler…

Sevdikleri kadınla her türlü cinsel ilişkiyi yaşayamayacağını düşünen erkekler fantezilerini gerçekleştirmek için başka bir kadına yönelirler. Çünkü erkek sevdiği kadınla sadece belli bir düzeyde cinsel deneyim yaşayacağına inanır. Seks oyunları diyebileceğimiz cinsel fantezileri gerçekleştirmek içinse başka bir kadına yönelmesi gerektiğini düşünür. Halbuki erkeğe cinsel yaşamın her şeyden önce bir paylaşım olduğunu ve insanın sevdiği kişiyle de çok renkli cinsel fanteziler yaşayabileceğini göstermek gerekir.

Erkek kendisini dinleyen kadın ister

Erkekler kendilerini dinleyen bir insana ihtiyaç duyar. Çünkü günlük hayatta onlara herkes sürekli bir şeyler anlatır ama kimse onları dinlemez. O nedenle erkekler kendilerini dinlemesini bilen insanlara kısa sürede bağlanır. Eğer başka bir kadın sevdiğimiz erkeği sizden daha samimi biçimde dinlerse ve ona hoşgörüyle yaklaşırsa erkeğinizi elinizden alması oldukça kolay olacaktır.

Aldatılmak bulaşıcıdır

Erkeğin etrafında sevdiği kadını aldatan başka erkekler varsa erkek aldatma meselesinin normal olduğunu düşünmeye başlar. Hatta erkek arkadaşlarının sevdikleri kadını aldatmaları onlar için örnek olur. Erkeklerin olumsuz örnekleri daha rahat taklit ettikleri bilinen bir gerçektir. Yani erkeklerin dünyasında aldatmak bulaşıcıdır. Erkeğin aldatmasını istemiyorsanız onu aldatma eğilimi olan “sicili bozuk erkeklerden” uzak tutmalısınız.

Denetlenen erkekler aldatmaya daha meyilli olur

Erkekler de en az kadınlar kadar özgürlüklerine düşkündür. Eğer onları denetlerseniz ya size karşı sert bir karşılık vereceklerdir veya intikamlarını sinsi biçimde alacaklardır. Erkekler özgürlüklerine müdahale eden yabancı kişilere karşı açıkça isyan ederler. Ancak söz konusu sevdikleri kadın olunca tepkilerini dolambaçlı yollardan verirler. Dolambaçlı yollardan intikam almanın en yaygın örneği ise ne yazık ki kadını aldatmaktır. İlginç olan husus ise özgürlükleri kısıtlanan erkekler kadını genellikle en yakın arkadaşları veya akrabaları ile aldatmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Erkeği Baştan Çıkaran Taktikler

Her zaman bakımlı ve şık olmalısınız

Erkeğin duygularını her zaman güçlü tutmak için devamlı bakımlı ve şık olmak gerekir. Çünkü erkekler “bir defa aşık olan ve bu aşk üzerine sabit kalan kişiler” değildir. Erkekler aksine “hoşlandıkları kadına her seferinde yeniden aşık olan kişiler”dir. Bu gerçeğin farkında olmak ve erkeğin yeniden aşık olacağı bir kadın görünümünü hiç kaybetmemek büyük önem taşımaktadır.

Gizem biterse aldatma başlar

Erkek bir kadın hakkında her şeyi bilirse yani kadın gizemini kaybederse erkeğin heyecanı tükenir. Çünkü erkekler gizemli kabul ettikleri kadınları keşfetmek için büyük arzu duyarken yakından tanıdıkları kadınlara aşkla yönelmekten vazgeçerler. Erkeklerin başka bir kadına yönelmelerinin altında yatan temel hususlardan birisi de gizemli kadınlara ilgi duymalarıdır. İşte bu nedenle kadın gizemini her zaman korumalı ve erkeğe kendi hakkında tüm detayları bir çırpıda vermemelidir.

Erkekle ortak hobileriniz olmalı

Birlikteliklerin en büyük düşmanı kadın ile erkeğin farklı hobilere ilgi duymaları ve bir süre sonra kendi dünyalarını kurmalarıdır. Halbuki insanları birbirine en fazla yaklaştıran şey ortak hobilerdir. Erkeği tüm benliği ile kendinize bağlamak istiyorsanız onunla ortak hobiler keşfetmeli ve birlikte güzel vakit geçirmenin yollarını bulmalısınız.

Kaybetme korkusu yaşamayan erkekler daha sık aldatıyor

Kadınların yaptıkları en büyük hatalardan birisi ilişki başladıktan sonra erkeğe güvenli bir alan yaratmalarıdır. Kadın tutum ve davranışları ile erkeğe kalıcı ve güzel bir aşk yaşadığını gösterir. Sadakatle sevdiği erkeğe bağlı olan kadın böylece aşkını sağlam bir zemine oturttuğunu düşünür. Kadınların bu bakış açısı güzel bir niyete dayansa da pratik olarak faydalı sonuçlar doğurmaz. Erkek her bakımdan kendisine huzur ve mutluluk veren böyle bir ilişki yaşadığında aldatmaya daha fazla istek duyar. Buna karşılık erkek yaşadığı aşkta hafif bir tedirginlik yaşarsa ve birlikte olduğu kadını kaybetme korkusunu hissederse aldatma eğilimi zayıflar. Yani erkeğe yaşadığı aşkın sonsuza kadar devam edecek bir ilişki olmadığını ve sevdiği kadının bir gün kendisini terk edebileceği ihtimalini göstermek gerekir. Unutulmamalıdır ki erkek sevdiği kadını kaybedeceği endişesini duyarsa ona çok daha güçlü biçimde bağlanır.

Erkeğin gözü sizden başkasını görmemeli!

Aldatılan kadın olmamak için erkeği yakından tanımalı ve aşk yaşamı hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Yani öylesine bilgi ve deneyim ile kendinizi donatmalısınız ki erkeğin gözü sizden başkasını görmesin.

Eğer hayatınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyaç duyuyorsanız bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine tanık olacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız. Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir