Arpacık Duası ile Şifaya Mazhar Olacaksınız

Arpacık Duası Yaparken Bunlara Dikkat Edin ki Hastalığınız Şifa Bulsun

Gözde oluşan bir iltihabi enfeksiyon olan arpacık, ciddi acı veren ve görmeyi zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Göz kapaklarında bulunan yağ bezelerinin mikrobik olarak şişmesi ile ortaya çıkan arpacık, tam göz kapağında olduğu için, zaman zaman gözün kapanmasına da yol açabilir.

  • Gözünde arpacık çıkan birinin, sonraki süreçte de gözünde arpacık rahatsızlığının sık sık çıkması, tekrarlayan arpacık gibi bir durum da söz konusudur.

Arpacık, tıbbi yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılsa da arpacık duası alternatif tedavi olarak tıbbi tedavinin önüne geçmektedir. Bitkisel tedavi olarak da antibiyotik yönünden çok zengin olan sarımsağın arpacığın üstüne sürülmesi, sarımsağın suyunun arpacığın üzerine sıkılması çok kullanılır.

Arpacık için Okunan Dualar Nelerdir?

Göz kapaklarında çıkan arpacık her göz kırpışta acı verir. Arpacığın bir an önce geçmesi ve sağlığına kavuşmak için okunabilecek etkili arpacık duaları söyle özetlenebilir:

  • Gözlerimizi kapatıp 7 defa besleme çekip, beslemeleyi bitirdikten sonra avucumuza üfleyip avucumuzu gözümüze ve arpacığın üzerine doğru sürelim. Ardından gözlerimizi açalım “Allah’ım gönüllere ve gözlere şifa veren sensin, senden arpacık rahatsızlığının giderilmesi amacıyla talepte bulunuyor ve bu niyetle dergâhı merhametine iltica ediyorum.” duasını okuyup, duamızı bitirelim.
  • “Allah’ım şu çektiğim acının şerrinden sana sığınırım.” bu duayı günde 3 defa ya da 5 defa okuduğumuz takdirde arpacığın acısı azalır ve şifa bulması hızlanır.
  • “Allah’ım, Resul’ün Mustafa hürmetine senden niyaz ediyorum, sana yöneliyorum. Ey hepimizin sevgilisi olan Muhammed, ey en temiz ve güzel Peygamber, bizler senin Rabbine vesile ediyoruz, sen de yüce Allah nezdinde bize şefaatçi ol!” Bu dua 1 defa okunmalı ve duadan sonra Allah’tan şifa vermesi dilenmelidir.
  • Gözde arpacık çıkması nazar değmesi sonucu da çıkmış olabilir. Kendisine nazar değdiğini düşünen kişi, üç İhlas Suresi ve bir Fatiha Suresi okuyarak nazarın ve kem gözün kendinden gitmesini dileyebilir.
  • Arpacık duasının yatsı namazı sonrası okunmasının, duanın çabuk etki etmesi, arpacığın ve gözün iyileşme sürecini arttırmasında etkili olacağına inanılır.
  • Yedi defa Ayetel Kürsi okunup elimize üfleyip, elimizi de arpacığın üzerinde gezdirmeliyiz.

Arpacık duası okunurken ya da okunduktan sonra elimizi arpacığın üzerinde gezdirmemiz gerekiyor ise bunu arpacığa elimizi değdirmeden, arpacığın üzerinden yapmamız en doğrusudur. Buna dikkat etmezsek, arpacık mikrop kapar ve daha kötü bir hal alabilir.

Gözde arpacık var ise kılınan vakit namazlarından sonra her duada şifa bulmak için, arpacığın geçmesi için dua edilmelidir.

İlgili Yazı: Huysuz Çocuğa Okunan Dua

Arpacık duası Okunurken Nelere Dikkat Etmeli

Gözde çıkan arpacığın iyileşmesinin hızlanması ve verdiği acıdan kurtulmak için okunan arpacık duası, abdest alarak okunmalıdır. Duanın abdest alıp kıbleye dönerek okunmasına dikkat edilmelidir.

  • Arpacık duasını okurken, Allah’tan bu hastalık için şifa istenmeli, isyan etmemelidir. “Bu benim başıma niye geldi?” diye isyan etmemelidir. Allah tarafından başımıza gelen her türlü olayın bir sebebi vardır.

Unutmayalım ki derdi veren Allah dermanı da verir. Allah’a arpacığın geçmesi için dua ederken, inancımızı kaybetmemeli, yaptığımız duanın bize şifa vereceğine gönülden inanmalıyız.

Arpacık Duasını Kimler Okuyabilir?

Gözünde arpacık çıkan kişi, arpacık duasını kendi okuyabileceği gibi başka biri tarafından da arpacık duası okunabilir. Arpacık duasını okuyan kişi, duanın başında niyet ederken duayı kim ve niçin okuduğunu belirtmelidir.

Tıbbi Tedavi ile Beraber Arpacık Duası 

Gözde arpacık çıktığında doktora gitmeyip sadece arpacık duası ile geçmesini beklemek doğru olmayabilir. Doktora gidip gerekli ilaç tedavisiyle beraber okunması gereken arpacık dualarını okumak, arpacığın iyileşme sürecini hızlandırır.

  • Yani tıbbi tedavi devam ederken dua okumak en mantıklısıdır. Arpacık çıkan göze dua okunmasına rağmen bir iyileşme belirtisi görünmüyorsa, öncesinde doktor muayenesi yapılmadı ise, doktor tarafından muayene edilmeli ve tedaviye başlanmalıdır. Her sağlık sorununda olduğu gibi tıbbi tedaviyle beraber, dualar ile şifa bulmaya niyet edilmelidir.

Şu tavsiye de çok önemli:

Eğer hayatınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız varsa artık mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Kenzül Dua Kitabı'nın mucizesine tanık olacaksınız.

Şuraya tıklayıp Kenzül Dua Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız. Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir