10 Garantili Teknikle Erkekler Nasıl Tavlanır

Erkeklerin Nasıl Tavlanacağını Bilmek Her Kadının En Doğal Hakkıdır

Erkekleri tavlamanın aslında bir sanat olduğunu bilen kadınlar, kendilerini bu konuda geliştirip eğitmenin şart olduğunu bilenlerdir. Peki, tavlamanın bir sanat olduğunu ve “erkekler nasıl tavlanır” sorusunun cevabını bilen kadın sayısının oranı nedir?

  • Yapılan birçok araştırma, önümüze hiç de iç açıcı olmayan şu tespiti koyuyor: Kadınların büyük çoğunluğu, erkekler nasıl tavlanır, sorusuna tutarlı yanıtlar vermekten uzak.

Bu yazıda, bu eksikliği kısmen de olsa gidermek için 10 garantili teknikle erkeklerin nasıl tavlanacağı konusunu maddeler halinde işleyeceğim.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 1. Destek Tekniği

1- Yalnız bırakma sakın, desteğini de esirgeme ha:)

Erkeklerin çok güçlü oldukları ve kadınların yardımını istemeyecekleri “şehir efsanesi”ni bir tarafa bırakıp erkeklerin yardım talebine karşılık vermek durumundayız.

Çünkü bir erkek, ancak ve ancak kendisine manevi destek sunan kadın tarafından tavlanabilir. Bakma sen erkeklerin sert ve haşin görünümlü olduklarına, esasında onların her biri hayatın yükünü birlikte omuzlayacak bir kadın tarafından tava gelmeyi bekleyen bebek tabiatlı varlıklardır.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 2. Paylaşım ve Anlatım Taktiği

2- Seninle hayatı paylaşmasını ve her şeyi sana anlatmasını sağla.

Kadınlar, genellikle erkekleri sıkboğaz edip onların nefes almasına müsaade etmeyecek kadar “dominant” olma taraftarıdır nedense.

Oysaki kadının bu dominant hali, erkeğin tavlanmasına değil kaçırılmasına sebebiyet verir olsa olsa.

Peki, kadının dominant olma dışında farklı bir alternatifi yok mu?

Tabi ki var ve işte bu maddede sözünü ettiğim “paylaşımcı ve uzlaşmacı” tavır, erkeğin gönlünü fethetmek için olmazsa olmaz bir tekniktir; şöyle ki:

  • Erkeğin, senin yanında iken ruhunun dingin ve huzurlu olmasını, seninle her türlü konuyu konuşabilmesini ve başına gelen her hadiseyi seninle paylaşabilecek kıvama gelmesini sağlamalısın.

Zaten bir erkek, senin bu rahat, algılayıcı ve sükunet dolu tavrını görünce senden başkasına dönüp bakmayacaktır bile. Böyle davranarak, erkeği elde tutma külfetinden de kurtulmuş olacak, bir taşla iki kuş vurmanın keyfini yaşamış olacaksın.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 3. Duygusallık Tekniği

3- Kendi duygusallığın ve onun duygusallığı üzerinde çalış.

Erkekler, biraz da “duygusallık boyutu” ile tavlanır. Çünkü erkeklerin duygusallık boyutu çok derinlerde ve oldukça güçlüdür.

  • Nedense, toplumda erkeklerin duygusal olmadığı yönünde bir şehir efsanesi vardır ve bu şehir efsanesi, gerçek kabul edilir. Oysaki erkeğin duygusal yönünü açığa çıkarabilen bir kadın, onu “bakıma, şefkate ve ilgiye muhtaç bir bebek” gibi yönlendirebilir.

Tabi, burada kadının kendi duygusal damarını da açığa vurması gerekir; zaten kadının duygusal yönünü dışa vurmadan erkekten “duygusallık” beklemesi olanaksız bir girişim ve beklenti olur.

Ayrıca, erkekler nasıl tavlanır, sorusuyla ve duygusallıkla alakalı şu nokta var:

Kadınlar, duygusal taraflarını erkeklere nazaran daha iyi yansıtırlar ve bu durum, onlar için mükemmel bir avantajdır; çünkü erkekler duygu yüklü kadınlardan çok hoşlanırlar. Bunda, erkeğin kendi yapamadığını kadının yapabilmesinin çok büyük rolü var.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 4. Sadelik ve Doğallık

4- Sade ve doğal ol.

Aslında erkekler nasıl tavlanır, diyen kadınlara /kızlara şu ana noktayı altını çizerek ifade etmek gerekiyor: “Ne kadar sade, o kadar alımlı.”

Yüzüne bir ton makyaj sürüp erkek tavına (pardon avına) çıkan kadınların daha yolun başında kaybettiklerini söylememe bilmem gerek var mı?

Evet, bu tür yapay tavırlar sergileyen kadınlar kaybederler; zira erkekler doğal olanı tercih edip sade olana eğilim gösterirler.

Durum, sadece makyajla ilintili değil; makyaj sadece bir örnek. Hayatın her alanında doğallık ve sadelik, erkeklerin “düz mantık”la çalışan zihin yapılarına daha iyi hitap eder. Erkekler, zihin karışıklığına davetiye çıkaran “yapaylık, yapmacıklık ve karmaşıklık”tan uzak durmaya çalışırlar. Bu sebeple de kadının “yalın” olanını yeğlerler.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 5. Korunma İhtiyacı

5- Seni koruması için fırsat ver.

Bu taktik, “erkekler nasıl tavlanır” sorusuna odaklanan yazarlar tarafından hep ihmal edilir ve ıskalanır. Oysaki, bu yöntemi doğru dürüst kullanan kadınlar, kendilerini erkeğin göz bebeği ve hatta en nazlı bebeği haline getirebilirler.

  • Erkeğe, tavırlarınla, davranışlarınla, eylemlerinle ve söylemlerinle şu mesajı ver yeter: “Ben, senin beni korumana ihtiyaç duyuyorum.”

Koruma içgüdüsü, ataerkil erkeklerin genlerine işlemiş temel bir içgüdüdür ve her kadın, sırtını bu içgüdünün sağlam duvarına yaslamak zorundadır.

Çünkü bu duvar, sadece sağlam değil aynı zamanda sarıp sarmalayıcı ve kucak açıcıdır da. Tabi erkeğin bu yönüne hitap etmek pek de kolay değil, onu peşinen söyleyeyim.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 6. Danışma Taktiği

6- Danış ve dediğini yap.

Demin, erkeğin “koruma içgüdüsü” ile hareket ettiğini ve bu durumun “ataerkil” toplumların kalıtsal özellikleri ile alakalı olduğunu dile getirdim ya. Bu maddede de benzer bir durum var, şöyle ki:

  • Erkekler, kadınların bazı konularda kendilerine danışıp öyle hareket etmelerinden hazzalırlar. Örneğin yeni bir işe başlayacak bir kadının, tavlamak istediği erkeğe: “Şu işi kabul etsem mi?” şeklindeki sorusu, erkeğin savunma kalkanlarını ve gardını allak bullak eder. Ve kadın, erkeğin en savunmasız olduğu bu anda, onun gönül kapılarını ardına kadar zorlayabilir.

Hatta, erkekler nasıl tavlanır, sorusunun uzmanı olan ve erkek tavlama sanatının duayeni olan kadınlar, “erkeğe danışmak, onun kalbine hükmetmenin en kestirme yoludur” derler ve haksız da sayılmazlar. Tabi bu durumun cılkını çıkarmamak ve dozajı iyi ayarlamak gerekir; aksi takdirde erkeğin “zırt pırt bana neden danışıyor” tepkisiyle karşılaşabilirsin.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 7. Bireysellik Yöntemi

7- Kendi bireysel yönünü açığa vur.

Kadının bir yönü “aidiyet” bir yönü de “bireysellik” ile çevrilidir bütün insanlarda olduğu gibi. Aidiyet yönü, bir gruba ait olmayı ifade ederken bireysellik yönü ise kişinin kendi özgür iradesini anlatır.

İşte tam da bu noktada ve erkekler nasıl tavlanır sorusu bağlamında şu önemli bilgiyi aktarmalıyız:

Erkekler, her ne kadar kadınların aidiyet yönünün ağır basmasını ister gibi görünseler de “bireysel yönü” ön plana çıkan kadınları daha çok tercih ederler.

Çünkü erkekler farklı ve özgün kadın tiplerine meylederler ve “bireysel” kadın da farklı imajı ile kendini gösterir.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 8. Pozitif Yöntem

8- Pozitif ol ama bunu abartma.

Etrafta şikayet kumkuması olarak gezinen yüzlerce kadın varken, erkeklerin “şikayetçi ve dırdırcı” kadınlara iltifat etmeyeceği açıktır. Az önce de söylediğim gibi erkekler farklı ve özgün olan kadınları severler.

Buna bir de pozitif olmanın enerjisi ve değerini katınca, rahatlıkla “erkekler pozitif olarak tavlanır” diyebiliriz.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 9. Takdim Yanlışı Metodu

9- Kendini çantada keklik olarak takdim etme.

Zoru seven ve zorlu işlere talip olan erkekler “kolay lokma” diye tabir ettikleri kadınları sadece “3-5 günlük gönül eğlencesi” olarak görürler ve onlarla ciddi bir ilişkiye adım atmayı akıllarından bile geçirmezler.

Bu bağlamda, kendini “çantada keklik” olarak erkeğe takdim eden kadın, kısa vadede onu elde etse bile uzun vadede garanti kaybedecektir. Öyleyse zoru seven erkeğin istediği “zorluk derecesi”ni iyi ayarlamaya çalış, ona kolay lokma olmanın eziyetini yaşatma.

Erkekler Nasıl Tavlanır? 10. Zorlama Yöntemi

10- Zorlama ve bunaltma.

Erkeği elinde tutmaya çalışan kadınlar, onu karantina ve abluka altına alıp her taraftan kuşatmaya çalışarak başka kişilere meyletmesini engelleyeceklerini zannederler.

Oysaki, her erkek kendisine tabiat tarafından bahşedilen özgürlük duygusunu sınırsızca yaşamak ister. Bu yüzden de “sıkboğaz eden kadın” tipi ve imajı, erkeklere son derece itici gelir. Öyleyse onun hayat alanını kısıtlama ve yaşam kalitesini düşürmeye çalışma, kaybedersin!

Erkekler Nasıl Tavlanır? 11. Bilgi Yöntemi

11- Şu kitabın harika metotlarını muhakkak gözden geçir:

Eğer hayatınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyaç duyuyorsanız bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine tanık olacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız. Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir